Skip to content →

Inwestowanie w nieruchomości

Polscy inwestorzy są coraz odważniejsi. Niemniej jednak przeważająca ich część wciąż lokuje swoje środki w nieruchomościach. Nie ma w tym nic złego, ponieważ taka inwestycja jest bezpieczna i co równie istotne, opłacalna. Wystarczy poczekać, a ponieważ większość inwestujących nie żyje z miesiąca na miesiąc, mogą sobie pozwolić na cierpliwość. Poniżej kilka aspektów inwestowania w nieruchomości, które warto mieć na uwadze gdy planuje się wyłożenie na nie swoich oszczędności.

Stosunkowo bezpieczna inwestycja

W zasadzie trudno o sposób inwestowania, który zapewniałby inwestorowi tak duży spokój. Co prawda na rynku nieruchomości pojawiają się zmienne trendy, a nawet załamania, to jednak ostatecznie ceny budynków oraz działek rosną z biegiem czasu. W perspektywie kilkunastu, a czasami zaledwie kilku lat, można liczyć nie tylko na zwrot inwestycji, ale również na spory zarobek. Dotyczy to osób, które po takim czasie zdecydują się sprzedać nieruchomość. Obecnie wśród inwestujących panuje jednak przekonanie, że zamiast takiego ostatecznego kroku lepiej zdecydować się na wynajem. Jest on opłacalny zwłaszcza w dużych miastach oraz w kurortach turystycznych. Tam zwrot z inwestycji bywa szczególnie spektakularny. Nie mówiąc już o tym, że można na niego liczyć znacznie szybciej niż w małych miejscowościach. Jednak i tak mieszkania oraz działki są raczej chętnie wykupowane. Trwający od kilku lat boom budowlany to potwierdza. A klienci deweloperów czasami jeszcze przed rozpoczęciem budowy wykupują kilka nieruchomości.

Inwestowanie dla każdego

Powiedzieć, że na nieruchomościach nie da się stracić byłoby przesadą. Mimo to właśnie na tym rynku można stosunkowo śmiało inwestować. Nawet pomimo braku większego doświadczenia. Wiele osób decyduje się na zakup mieszkania na kredyt. Potem je wynajmują, spłacają zadłużenie ze środków otrzymanych od lokatorów, a po latach mają własną nieruchomość. Przynosi ona realny zysk, może być też zabezpieczeniem na poczet kolejnych inwestycji. Biorąc pod uwagę fakt, że Polacy radzą sobie finansowo coraz lepiej, zakup mieszkania także jest w zasięgu możliwości przeciętnego obywatela. O ile dawniej mieszkanie własnościowe było raczej marzeniem, dzisiaj na każdym kroku spotyka się ludzi posiadających więcej takich nieruchomości.

Cenna własność

Inwestowanie w nieruchomości ma też tę zaletę, że ich posiadanie wiąże się z realnymi zyskami. Nie tylko w postaci czynszu z wynajmu, ale także zabezpieczenia finansowego. Pod mieszkanie, dom czy działkę można wziąć kredyt na dowolny cel, przy czym przedstawiciele banku nie będą wnikać w cel, na jaki zamierza się wydawać te pieniądze. Ponadto właściciele nieruchomości cieszą się społecznym uznaniem i wysokim statusem. W czasach, kiedy wizerunek jest kwestią priorytetową, ma to ogromne znaczenie. Na koniec warto też wspomnieć, że nieruchomość jest czymś stałym, zapewniającym właścicielom spokój i wpisującym się w ich stabilizację finansową oraz życiową. Gra na giełdzie nie daje takiego poczucia równowagi.

https://www.konsorcjumfinansowe.pl/Konsorcjum Finansowe udziela pożyczek pod zastaw nieruchomości – mieszkań, działek oraz domów. Dowiedz się więcej i sprawdź procedurę zaciągania pożyczki na stronie konsorcjumfinansowe.pl

 

 

Published in Biznes i finanse

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *