Skip to content →

Kiedy skorzystać z pomocy doradcy?

Korzystanie z doradztwa dawno przesłało być domeną bogatych ludzi, którzy chcą pomnażać swój majątek. W obecnych czasach doradztwo finansowe jest znacznie bardziej przystępne, zarówno cenowo, jak i, by tak rzec, mentalnie. Przeciętny Kowalski nie ma już tak dużych oporów przed udaniem się do doradcy.

A nawet jeśli męczą go jakieś obawy, to raczej prędzej niż później je przezwycięży. Dlaczego? Otóż w dzisiejszym świecie większość ludzi ma do spłacenia jakiś kredyt, chce inwestować, ubezpieczyć się lub posiadać kartę kredytową. Przy wszystkich tych okazjach w miarę możliwości warto skonsultować się z doradcą.

Szukając opcji kredytowania

Kredyt hipoteczny, a może jednak konsumencki? Wyższe raty spłacane przez kilka lat czy zadłużenie rozłożone na dekady? Takie dylematy z pozoru można rozwikłać z pomocą Internetu. Jednak gdy ktoś już się za to zabierze, szybko przekonuje się, jak czasochłonne jest takie zadanie. Efektów także nikt nie zagwarantuje, więc coraz częściej wybieraną alternatywą pozostaje profesjonalne doradztwo kredytowe. Z doradcą można się spotkać w siedzibie jego firmy lub we własnym domu. Odpowie na wszystkie pytanie, przedstawi ofertę swojego banku lub kilku różnych instytucji finansowych. Wszystko zależy od tego, czy wybierze się niezależnego doradcę czy skontaktuje bezpośrednio z konkretną firmą.

Doradztwo inwestycyjne

To przysłowiowa wyższa szkoła jazdy. Aby zostać doradcą inwestycyjnym i zyskać prawo zarządzania środkami klientów, trzeba zdać specjalny egzamin. Dlatego właśnie doradcy inwestycyjni to renomowana grupa ludzi, którzy są w stanie najbardziej pomóc w kwestii inwestowania. Korzystanie z ich wsparcia to rozsądna strategia. Nawet jeżeli początkowo zamierza się inwestować ostrożnie i przeznaczyć na ten cel niewielki procent oszczędności. Różne formy inwestycji to często skrajnie odmienne ryzyko. Warto je poznać, zanim zyska się miano inwestora. Zwłaszcza współcześnie, kiedy opcji lokowania środków jest tak wiele o błędy nietrudno.

Plan na przyszłość

Doradztwo finansowe to dobre rozwiązanie także dla tych osób, którym zależy na szeroko rozumianym zabezpieczeniu swojej przyszłości. Pozornie wybór polisy ubezpieczeniowej czy banku, w którym złoży się oszczędności, nie jest trudny. Jednak z pieniędzmi nie ma żartów, lepiej natomiast zadbać o swoje interesy w sposób najbardziej odpowiedzialny. Doświadczony doradca dokona analizy aktualnej sytuacji finansowej swojego klienta i pomoże dopasować najbardziej adekwatne produkty finansowe.

Banki i fundusze bardzo starają się pozyskiwać klientów, więc raz na jakiś czas warto pomyśleć o zmianie. Przeciętny obywatel nie ma ani czasu, ani też ochoty, aby zagłębiać się w szczegóły licznych ofert. To zadanie można zlecić natomiast doradcy. Wyniki przeprowadzonej przez niego analizy nie są ostateczne. Klient ma prawo dopytać i poprosić o szczegółowy raport. Decyzja i tak należeć będzie do niego, wsparcie doradcy bardzo pomaga jednak w jej podjęciu. A przynajmniej w uniknięciu kosztownych pomyłek finansowych.

logo tomaszwostal

Zastanawiasz się, czy doradztwo kredytowe jest dla Ciebie? Niezależny doradca kredytowy Tomasz Wostal – zobacz szczegółową ofertę na stronie tomaszwostal.pl

Published in Biznes i finanse

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *