Skip to content →

Kto może wziąć pożyczkę pod zastaw nieruchomości?

Pożyczka pod zastaw nieruchomości w obecnych czasach jest szybkim sposobem na zwiększenie budżetu domowego. Najczęściej z takiej formy mogą skorzystać osoby, które posiadają negatywną historię kredytową, natomiast mają one możliwość i plan późniejszej spłaty. Bardzo często mogą wziąć pożyczkę również osoby, które są obciążone zadłużeniami komorniczymi.

Ważne jest jedynie to, że osoby muszą przedstawić plan spłaty pożyczki. Warto również wiedzieć, iż generalnie proces uzyskania pożyczki pod zastaw nieruchomości jest prosty. Wzięcie pożyczki może odbyć się nawet bez wychodzenia z domu, co jest niezwykle komfortowym rozwiązaniem. Na pewno ten rodzaj pożyczki jest znacznie bardziej dostępny dla większej ilości osób, niż na przykład kredyt bankowy. Dużym atutem wzięcia takiej pożyczki jest fakt, że charakteryzuje się ona przystępnymi ratami. Są one dostosowane do możliwości spłaty. Pod zastaw można wziąć następujące podmioty: mieszkania, domy oraz działki.

Rodzaje pożyczek pod zastaw

W zależności od potrzeby, można zdecydować się na inny rodzaj pożyczki pod zastaw. Jednym z rodzajów jest pożyczka pod zastaw nieruchomości wzięta w celu spłaty komornika. Raty spłaty pożyczki ustalane są indywidualnie. Inną natomiast pożyczką pod zastaw jest pożyczka inwestycyjna. Z tego rodzaju finansowania korzystają osoby, które chcą otworzyć działalność gospodarczą. Raty ustalane są najczęściej pod planowane przychody. Pożyczka pomostowa pod zastaw najczęściej skierowana jest do osób, które spodziewają się w niedługim czasie otrzymania dużej kwoty pieniędzy, lecz mają chwilowy ,,przestój”.

Pod adresem skup-nieruchomosci24.pl znajduje się oferta pożyczek pod zastaw dowolnych nieruchomości – sprawdź!

http://skup-nieruchomosci24.pl/

Z takiej pożyczki korzystają najczęściej osoby, które czekają na zaległe przelewy z firmy, od klientów. Pożyczka ,,płynnościowa” pod zastaw zastaw nieruchomości jest bardzo podobna do pożyczki pomostowej. Jest ona przyznawana przedsiębiorcom, którzy czekają na zaległe wpłaty. Ciekawym rozwiązaniem jest również pożyczka na zwiększenie wartości podmiotu. Jest ona przyznawana osobom, które chcą zwiększyć na przykład swoją działkę, pod dalszą sprzedaż.

Jak wygląda procedura wzięcia pożyczki pod zastaw?

Pożyczka pod zastaw nieruchomości sprawdza się idealnie dla osób, które potrzebują w danym momencie większą pulę pieniędzy i w najbliższej przyszłości będą mogły spłacić raty. Procedura wzięcia pożyczki jest prosta. Najczęściej na początku wystarczy skontaktować się z firmą za pomocą numeru telefonu lub poprzez drogę internetową. Wypełnia się następnie wniosek pod zastaw. Następnie ze strony firmy przygotowywana jest spersonalizowana oferta. Kolejno, firma weryfikuje możliwości późniejszej spłaty pożyczki pod zastaw.

W przypadku pozytywnej decyzji, podpisywana jest umowa przez obie strony w kancelarii notarialnej. Bardzo istotny jest fakt, że takie pożyczki cechują się elastycznością oraz możliwością dostosowania rat do potrzeb pożyczkobiorcy. Natomiast, trzeba mieć na uwadze fakt, że pożyczka pod zastaw nieruchomości musi być oddana zawsze w ustalonych ratach i w ustalonym terminie.

Published in Biznes i finanse

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *