Skip to content →

Kilka pomysłów na oryginalną dekorację ściany

Ściany w mieszkaniu to idealne miejsce na umieszczanie różnego rodzaju dekoracji. I nie chodzi o ciekawe obrazy czy zdjęcia w ramkach. Możemy zdecydować się na nieco bardziej oryginalne pomysły. Poniżej znajdziecie kilka z nich.

Idealnie dobrane meble, odpowiednie kolory ścian oraz podłóg, właściwe oświetlenie – to wszystko decyduje o wyglądzie poszczególnych pomieszczeń w naszym mieszkaniu. Decydujące mogą być również różnego rodzaju dekoracje, a przede wszystkim te znajdujące się na ścianach. To one zazwyczaj najbardziej rzucają się w oczy. Warto zatem zadbać o ten aspekt aranżacyjny i zdecydować się na ciekawe i oryginalne pomysły. Nie muszą to być wyłącznie obrazy czy rodzinne zdjęcia w ciekawych ramkach. Można spróbować także innych rozwiązań.

Jeśli w naszym salonie czy sypialni znajduje się ściana, która nie jest w żaden sposób wykorzystana powinniśmy zadbać o jej wygląd. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom możemy uzyskać naprawdę ciekawe efekty. Wystarczy odrobina kreatywności oraz czasu. Pomysłowo wykończona ściana może świetnie dopełni każdą aranżację.

Zmiana faktury

Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest wyłożenie ściany innym materiałem niż pozostałe. Na przykład kamieniem, cegłą, betonem, tapetą czy drewnianymi panelami. Wybór w dużej mierze uzależniony jest od wyglądu oraz stylu całego pomieszczenia. Należy także zwrócić uwagę jak duża jest ściana oraz czy możliwe jest takie wykończenie danej ściany. Takie rozwiązanie daje bardzo dużo możliwości dekoracyjnych. Płytki, panele czy kamienie mogą być przybierać różne wzory oraz kształty. Taka ściana może świetnie komponować się z pozostałymi elementami wyposażenia. Nie zmienia to jednak faktu, że ściany muszą pozostać puste. Możemy umieszczać na nich różnego rodzaju sprzęty oraz ozdoby.

Wnęki i półki

Ciekawą dekoracje ścienną mogą stanowić różnego rodzaju półki czy wnęki. Dopełnienie mogą stanowić ciekawie ułożone książki lub płyty czy filmy. W ten sposób nie tylko zyskamy sporo miejsca na ustawianie nowych produktów, ale uzyskamy także ciekawą dekorację. Pamiętajmy przy tym, aby poszczególne elementy były właściwie dopasowane do całego wnętrza oraz stylu. Jeśli chcemy, by na ścianie pojawiły się ozdobne wnęki powinniśmy pomyśleć o nich już na etapie projektowania danego pomieszczenia. Łatwiej będzie nam zaaranżować dany pokój. Ciekawie prezentują się wnęki, które zostają dodatkowo doświetlone. Możemy umieścić tam różne rośliny, pamiątki czy dekoracje.

Efekty oświetleniowe

Jeszcze jednym rozwiązaniem, który może uatrakcyjnić wygląd ściany jest zamontowanie odpowiedniego oświetlenia. Obecnie do wyboru mamy wiele lamp, które pozwalają uzyskiwać bardzo ciekawe efekty. Lampy mogą także podświetlać inne elementy umieszczone na ścianie, co także może wpłynąć na wygląd całej aranżacji. Dobrze prezentują się lampki typu cotton balls czy kolorowe ledy w postaci girland. Możemy rozmieszczać je w dowolny sposób. Ciekawie sprawdzają się nad łóżkiem czy kanapą.

https://dekolo.pl/Osoby kreatywne mogą uzupełniać swoje zapasy materiałów potrzebnych do DIY w sklepie internetowym Dekolo.pl – sprawdź!

 

 

Published in Rozrywka

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *